Dzieli ich ponad 2 tys. kilometrów, a łączy uwielbienie do Szkocji. Poznaj autorów tej strony!

Mateusz Błażejczak
Mateusz Błażejczakwspółautor przewodnika po Szkocji
Cześć!

Nazywam się Mateusz Błażejczak i poprzez tego bloga chcę Ci pokazać piękną i magiczną Szkocję, w której mieszkam od 2011 roku. Przez ostatnie lata zjechałem i zwiedziłem dosyć duży kawałek tej cudownej krainy, a teraz dzielę się moim doświadczeniami i spostrzeżeniami.

W Szkocji pracuję w jednej z chyba najważniejszej gałęzi przemysłu narodowego – dla jednego z wiodących producentów Szkockiej na świecie. Przed przyjazdem do UK pracowałem jako kierownik sklepu z porcelaną we Wrocławiu.

W życiu prywatnym jestem miłośnikiem podróży małych i dużych. Moja stopa stanęła już na 4 kontynentach, odwiedziłem ponad 30 krajów. Ciągle mi mało i ciągle planuję nowe podróże do różnych zakątków świata, w tym również w bliskie i dalekie zakątki Szkocji.

Poza tym kocham narciarstwo, whisky oraz samochód MINI, którym mam szczęście poruszać się na co dzień :).

Zobacz moje artykuły o Szkocji

Tomasz Bobrowski
Tomasz Bobrowskiwspółautor przewodnika po Szkocji
Cześć, jestem Tomek.

Od 2014 r. mieszkam w Nicei we Francji. Na co dzień prowadzę blog podróżniczy, który jest przewodnikiem m.in. po Lazurowym Wybrzeżu (zobacz: atrakcje Lazurowego Wybrzeża). W Polsce odpowiadałem za działania public relations w dużej firmie z branży IT i finanse.

Kiedy kilka lat temu pierwszy raz odwiedziłem Edynburg od razu poczułem, że mógłbym zamieszkać w Szkocji. Przypadek sprawił, że trafiłem do Francji, ale wciąż chętnie wracam na północ odkrywać nowe miejsca.

Na tym blogu znajdziesz moje artykuły o atrakcjach, które widziałem na własne oczy. Zajmuję się także stroną techniczną projektu.

Zobacz moje artykuły o Szkocji