Przewodnik po Edynburgu

Przewodnik po Edynburgu

Ten przewodnik po Edynburgu pozwoli tobie zaplanować zwiedzanie Edynburga, stolicy Szkocji. Znajdziesz tu opisy wszystkich najważniejszych atrakcji, trasy zwiedzania na jeden dzień i weekend, a także informacje o komunikacji miejskiej i jak dojechać z lotniska. Przygotowaliśmy także listę polecanych hoteli i apartamentów B&B oraz restauracji, w których jadamy.

Jeżeli szukasz ogólnych informacji o mieście, sprawdź nasz artykuł: Edynburg.

Jesteśmy przekonani, że nasz przewodnik po Edynburgu ułatwi tobie zwiedzenie tego pięknego miasta. Jeżeli możesz, powiedz swoim znajomym o naszej stronie. W ten sposób pomożesz nam w rozwoju przewodnika oraz w popularyzacji Szkocji.

Życzymy udanego zwiedzania!

Mateusz i Tomek
autorzy przewodnika

Atrakcje Edynburga:

Zwiedzanie Edynburga:

Zwiedzanie Edynburga w jeden dzień pozwoli tobie poznać najważniejsze atrakcje i miejsca stolicy Szkocji. Opracowana przez nas trasa zwiedzania prowadzi przez Stare i Nowe Miasto i zajmie niemalże cały dzień: od śniadania do kolacji. Zaplanowaliśmy zwiedzanie takich atrakcji jak zamek w Edynburgu, katedra św. Idziego, Mary King’s Close, Pałac Holyrood i Parlament Szkocji.

Spacerując naszą trasą zobaczysz wspaniałą architekturę Edynburga, wiele ciekawych pomników, sklepików z pamiątkami i kawiarni. Żeby dobrze przygotować się do zwiedzania Edynburga w jeden dzień, wystarczy zapoznać się z artykułem: Edynburg w jeden dzień.

Co znajdziesz w tym planie zwiedzania? Czas rozpoczęcia i zakończenia, opis spaceru i mijanych atrakcji, szczegóły dotyczące miejsc, w których zatrzymasz się na dłużej, propozycje przerw, mapa z zaznaczoną trasą.

Podczas zwiedzania Edynburga w trakcie weekendu zobaczysz znacznie więcej atrakcji, niż w ciągu jednego dnia. Przygotowaliśmy dla ciebie szczegółowy plan zwiedzania najciekawszych atrakcji stolicy Szkocji z podziałem na 3 dni. Z naszym przewodnikiem nie ominiesz żadnych ważnych miejsc w tym pięknym mieście!

Nasza propozycja spędzenia weekendu w Edynburgu pozwoli tobie zobaczyć m.in.: Nowe Miasto, Mary, King’s Close, zamek w Edynburgu, National Museum of Scotland, Arthur’s Seat, pałac Holyrood i Calton Hill. Zobacz szczegółowy plan: Weekend w Edynburgu.

Co znajdziesz w naszym planie zwiedzania? Mapę z trasą zwiedzania na każdy dzień pobytu, opisy mijanych miejsc i szczegóły dotyczące zwiedzanych atrakcji.

Booking.com

Mapa Edynburga:

Edynburg na zdjęciach:

Jeżeli nasz przewodnik po Edynburgu pomógł tobie zaplanować zwiedzanie stolicy Szkocji, prosimy powiedz o nim swoim znajomym! Udostępniając naszą stronę pomagasz w jej rozwoju.

Dziękujemy!