Lotnisko w Edynburgu znajduje się tylko 8 mil od centrum miasta. Sprawdź jak dojechać z lotniska do Edynburga i ile kosztuje taka podróż.

Jak dojechać z lotniska do Edynburga to bardzo prosta sprawa. Jest kilka możliwości transportu, każdy w innej cenie. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej. Na początek warto jednak wiedzieć, że lotnisko w Edynburgu znajduje się całkiem niedaleko miasta. To zaledwie 8 mil od jego centrum. Lotnisko najlepiej zlokalizować na mapie lub w nawigacji po kodzie pocztowym: EH12 9DN.

Jak dojechać z lotniska do Edynburga?

Z lotniska do Edynburga można dojechać szybko i wygodnie autobusami rejsowymi, tramwajem i oczywiście samochodem. Jeżeli masz tę wygodę, że ktoś odbierze cię autem, należy tylko wyjść z budynku i kierować się na Short Stay Car Park, gdzie kierowca może podjechać po pasażera bez długoterminowego parkowania. Wjazd na Pick up zone kosztuje go £2 za 5 minut. To raptem kilkanaście metrów przed terminalem, a droga jest dobrze oznaczona.

Dojazd z lotniska do Edynburga autobusem:

Autobus obsługujący trasę lotnisko – Edynburg nazywa się Airlink 100 i kursuje całą dobę, 7 dni w tygodniu. W ciągu dnia odjeżdża co 10 minut, a podróż trwa ok. 30 minut. Bilet kosztuje £4.50 w jedną stronę i £7.50 w obie. Jest też taryfa zniżkowa dla dzieci. Bilet można kupić m.in. u kierowcy. Airlink 100 dowozi pasażerów do centrum, w okolice Princes Street i dworca kolejowego.

Z lotniska w Edynburgu odjeżdżają także inne autobusy. Ich listę i szczegóły podróży znajdziesz na stronie lotniska: edinburghairport.com. Przystanek autobusowy na lotnisku jest dobrze oznaczony i znajduje się blisko terminala.

Dojazd z lotniska z Edynburga tramwajem:

Do centrum Edynburga można z lotniska dojechać wygodnie nowoczesnym tramwajem. Kursuje on co 7 minut, a podróż trwa 30 minut. Tramwaj jeździ w godz. 6:18 – 22:48, a przystanek znajduje się blisko terminala na lotnisku. Bilet w jedną stronę kosztuje £6.00 dla dorosłego i £3 dla dziecka. Bilet w obie strony kosztuje odpowiednio: £8.50 i £4.50, a powrotny jest ważny w zasadzie bezterminowo. Można nim wrócić na lotnisko tego samego dnia, kolejnego, tydzień, a nawet miesiąc później (ale tylko raz). Bilety na tramwaj kupuje się w automacie na przystanku. W pojeździe nie ma takiej możliwości. Płatność kartą lub gotówką.

Zobacz także: komunikacja miejska w Edynburgu