Turyści zwiedzający Edynburg zawsze zastanawiają się, gdzie zjeść smacznie i niedrogo lokalne przysmaki. W tym artykule znajdziesz restauracje w Edynburgu polecane przez nas i naszych znajomych. Tańsze, droższe, z kuchnią regionalną i międzynarodową.

Polecane restauracje w Edynburgu to temat interesujący chyba wszystkich turystów odwiedzających Szkocję. Każdy chce zjeść smacznie i niedrogo, a takie miejsca potrafią polecić przede wszystkim mieszkańcy. Dlatego w naszym zestawieniu umieściliśmy restauracje, puby i niewielkie miejsca, w których jedzenie zawsze nas zadowala.

Restauracje w Edynburgu polecane przez mieszkańców

Na poniższej liście znajdziesz odpowiedź na pytanie: gdzie jeść w Edynburgu? To nie tylko tanie restauracje z lokalnym jedzeniem, ale także miejsca serwujące kuchnię międzynarodową (również sieciówki), które oferują pyszne jedzenie. Kolejność miejsc na liście jest przypadkowa. Większość z nich znajduje się w centrum Edynburga.

Polecane restauracje w Edynburgu:

 • Angels with Bagpipes (343 High St, Edinburgh EH1 1PW) – zlokalizowana w XVI-wiecznym budynku na Royal Mile, proponuje dania łączące nowoczesną i tradycyjną kuchnię szkocką.
 • Deacon Brodies Tavern (435 Lawnmarket) – pub i restauracja w pobliżu zamku chętnie odwiedzana przez miłośników poczynań Doktora Jekylla i pana Hyde’a. Pisaliśmy o niej w artykule o Starym Mieście w Edynburgu.
 • Oink (34 Victoria St, Edinburgh EH1 2JW oraz 82 Canongate i 38 Hanover St) – nie jest to restauracja, ale warto tutaj zajrzeć podczas lunchu, żeby spróbować tradycyjnie pieczonego szkockiego prosiaka podawanego w puszystej bułce. Ciekawe i tanie miejsce na szybki lunch podczas zwiedzania Edynburga.
 • Deacon’s House Cafe (304 Lawnmarket) – nieco ukryte przytulne miejsce idealne na rozgrzewającą herbatkę oraz proste lokalne jedzenie.
 • The Elephant House (21 George IV Bridge) – miejsce dla fanów Harrego Pottera, o którym pisaliśmy w kilku artykułach na blogu. Idealne na śniadania, ale nie tylko.
 • The World’s End (2-8 High St) – na Końcu Świata zjesz dobrą rybę z frytkami, wypijesz wyśmienite piwo i miło spędzisz czas.
 • Wagamama (1 Castle Terrace oraz 5 St Andrew Square i Ocean Terminal) – tu zjesz pyszny ramen, czyli japońską odmianę naszego polskiego rosołu. Z pewnością nie jest to miejsce regionalne, ale jeśli masz już dość szkockiego jedzenia, warto zajrzeć właśnie do Wagamama. Restauracje tej sieci znajdziesz także m.in. w Londynie i Nowym Jorku.
 • Cafe Jacques (10 Grassmarket) – niewielka restauracja mieszcząca się przy Grassmarket, w której zjesz solidne szkockie śniadanie, ale także desery i inne pyszności. Idealne miejsce na początek dnia w centrum przed zwiedzaniem zamku w Edynburgu!
 • Thing Thai Caravan (8–9 Teviot Place, Edinburgh, EH1 2QZ) – jeżeli jesteś miłośnikiem tajskiego jedzenia, koniecznie musisz odwiedzić to miejsce. Znajdziesz tutaj świeżo i świetnie przyrządzone Thai Green Curry oraz wiele innych różnych potraw typu street food. Niskie ceny w porównaniu z innymi restauracjami, lunch z napojem kosztujesz ok. £10, a obiad ok. £13; płatność tylko gotówką.
 • Jamie’s Italian Edinburgh (The Assembly Rooms, 54, George Street, Edinburgh EH2 2LR) – miejsce dla fanów brytyjskiego kucharza Jamiego Olivera. Znajdziesz tutaj wyśmienite dania kuchni włoskiej, które są podawane w klimatycznych wnętrzach kamienicy Nowego Miasta.
 • Wetherspoon (62-66 George St, 128 George St i Omni Centre) – jest to chyba najpopularniejszy pub z jedzeniem w UK, a w okolicach Starego i Nowego Miasta znajdziesz aż trzy bary pod tym logo. W ich ofercie jest dobre barowe jedzenie oraz napoje alkoholowe, a to wszystko w przystępnej ofercie cenowej.
 • The Haven (9 Anchorfield) – idealne miejsce na szkockie śniadanie poza centrum. W pobliżu cumuje jacht królowej Elżbiety II – HMY Britannia.
 • COSMO (Omni Centre, Greenside Place, Edinburgh EH1 3AA) – jeden z najlepszych bufetów z azjatyckim jedzeniem na mapie Edynburga. Zgodnie z panującą tu zasadą płacimy za wejście i możemy jeść do woli. Napoje nie są wliczone w cenę, a koszt wstępu zależy od pory i dnia tygodnia. Warto zrobić rezerwację, ponieważ miejsce jest bardzo popularne.
 • The Dome (14 George St, New Town, Edinburgh EH2 2PF) – elegancka restauracja z pięknym wystrojem mieszcząca się na Nowym Mieście w Edynburgu.
 • Harvey Nichols (30-34 St Andrew Square, Edinburgh EH2 2AD) – restauracja znajdująca się na czwartym piętrze z pięknym widokiem na Edynburg oraz zatokę Forth.

Wszystkie te miejsca możesz wygodnie przeglądać a mapie Google. Wystarczy kliknąć tutaj: mapa z restauracjami w Edynburgu.

Jeżeli znasz inne ciekawe miejsca, gdzie warto zjeść w stolicy Szkocji, koniecznie napisz o nich w komentarzu poniżej!