Zwiedzanie Szkocji wymaga posiadania auta, które ułatwi dotarcie do najpiękniejszych miejsc. Dlatego wypożyczalnia samochodów w Edynburgu to często pierwszy punkt na mapie każdego turysty. Sprawdziliśmy ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Edynburgu i gdzie można to zrobić.

Wypożyczalnia samochodów w Edynburgu to bardzo często pierwsze miejsce, do którego udają się turyści tuż po wylądowaniu w Szkocji. Nic dziwnego, bo dotarcie do najpiękniejszych atrakcji Szkocji jest możliwe praktycznie tylko samochodem. Mowa oczywiście o słynnych Highlandach i dalszych terenach. Sam Edynburg można dość łatwo zwiedzić pieszo i komunikacją miejską.

Wypożyczalnia samochodów w Edynburgu na road trip po Szkocji

Najwięcej wypożyczalni samochodów znajduje się oczywiście na lotnisku w Edynburgu oraz na stacji kolejowej Waverley w centrum miasta. W tej pierwszej lokalizacji można wypożyczyć auto m.in. od Sixt, Hertz, Keddy (Europcar), InterRent, Alamo i Green Motion. Na dworcu kolejowym znajdziemy zaś Alamo, Enterprise i Europcar. Nieco dalej, bo za kinem Omni Centre jest także wypożyczalnia Hertz, a w budynku kina Sixt. Oczywiście wypożyczalni w mieście jest więcej, ale te marki i punkty z pewnością należą do najpopularniejszych.

Cena wypożyczenia samochodu w Szkocji

Ceny wypożyczenia auta w Edynburgu są różne i zależą głównie od wielkości i marki auta. Małe samochody, np. Peugeot 108 można wypożyczyć już od £14.58, średnie (np. Ford Fiesta) od £15.53, a duże (np. Ford Mondeo) od £24.69 za dzień. Są to zwykle auta z ręczną skrzynią biegów i oczywiście zawsze z kierownicą po prawej stronie. Do ceny wynajmu należy doliczyć cenę ewentualnego ubezpieczenia, które zawsze polecamy zamówić. Można to zrobić podczas rezerwacji samochodu online lub bezpośrednio podczas odbioru auta w punkcie.

Do najtańszych wypożyczalni należy Green Motion, jednak nasi znajomi mieli wielokrotnie problemy z całym procesem wynajmu w tej firmie. Obsługa zwraca uwagę na każdą rysę – także wewnątrz, starając się obciążyć wynajmującego za szkody, na które niekoniecznie miał wpływ. Warto mieć to na uwadze i np. kupić pełne ubezpieczenie.

Rezerwacje online samochodu w Edynburgu

Samochód w Szkocji można wypożyczyć bez wcześniejszej rezerwacji. W sezonie może to być jednak dość trudne, bo najkorzystniejsze cenowo i jakościowo samochody są często wypożyczane. Zostają zatem duże i drogie auta. Dlatego najlepiej zarezerwować samochód online. Daje to nie tylko pewność, że samochód będzie czekał w punkcie, ale także pozwala spokojnie porównać ceny i modele. Możesz to zrobić łatwo korzystając z poniższej wyszukiwarki, która działa po polsku!