Lotnisko w Glasgow jest dobrze skomunikowane z centrum miasta autobusem, który kursuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Sprawdź, jak jeszcze dojechać z lotniska do Glasgow.

Lotnisko w Glasgow znajduje się na zachodnich przedmieściach metropolii w miejscowości Paisley, około 8.5 mili (13.6 km) od centrum Glasgow. Jest to drugie największe lotnisko w Szkocji, po porcie lotniczym w Edynburgu. Z Polski dolecimy tutaj tanimi liniami lotniczymi z Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia. Ponadto lotnisko może się pochwalić rozbudowaną siecią połączeń z wieloma miastami w Europie i kilkoma portami w Ameryce Płn.

Autobus z lotniska do Glasgow

Autobus Glasgow Airport Express 500 kursuje pomiędzy centrum miasta, a lotniskiem 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę (poza 25 grudnia). Czas podróży wynosi około 20 minut, a w ciągu dnia autobus kursuje średnio co 10 minut. Z centrum miasta swój kurs rozpoczyna na dworcu autobusowym Buchanan Bus Station (peron 46). Na lotnisku autobus odjeżdża z platformy 1. Przystanek jest oznaczony fioletowym kolorem, tej samej barwy są autobusy.

Ceny biletów:

W jedną stronę Powrotny*
Dorosły £8 £13.50
Dziecko £4 £6
Rodzinny** £16 £24

*do wykorzystania w ciągu 28 dni
** 2 dorosłych plus 2 dzieci

Bilety można zakupić bezpośrednio u kierowcy, który przyjmuje płatności gotówką i kartą płatniczą. Jeżeli planujecie pozostać w Glasgow przez kilka kolejnych dni to warto rozważyć zakup biletu typu Freedom 4 lub 5 dni. Upoważniają one do nielimitowanych przejazdów autobusami First na terenie Glasgow i powrotu na lotnisko Glasgow linią Airport Express 500.

Więcej informacji oraz pełen wykaz przystanków Glasgow Airport Express 500 znajdziecie na stronie: firstgroup.com.

Taksówka z lotniska do Glasgow

Koszt przejazdu taksówką z lotniska w Glasgow do centrum miasta w okolice dworca kolejowego Glasgow Central Station powinien wynieść około £25. Jednakże polecam rozważyć zamówienie Ubera, który powinien kosztować od £14 do £20. Jest to ciekawa opcja jeśli podróżujecie w większej grupie.

Jeżeli chcesz przetestować Uber, możesz otrzymać dużą zniżkę na pierwszy przejazd w swoim kraju. Wystarczy zarejestrować się korzystając z tego linka lub podając kod promocyjny Uber: 331ck podczas rejestracji.

Jak dojechać z lotniska Glasgow Prestwick do Glasgow?

Na południe od Glasgow znajduje się drugie lotnisko w regionie: Glasgow Prestwick. Jest ono oddalone od miasta o 33 mile (53 km) i obecnie posiada tylko jedno połączenie z Polską, do Rzeszowa. Przy lotnisku znajduje się stacja kolejowa, a pociąg jest najlepszym środkiem transportu do Glasgow i Edynburga. W ciągu dnia kursuje ich kilkanaście, a posiadając bilet lotniczy do lub z Glasgow Prestwick uzyskacie 50% zniżki na przejazd. Bilet kupisz w pociągu u konduktora, ponieważ na lotnisku nie ma kas biletowych, ani automatu sprzedającego bilety.