Stolica Szkocji jest pełna atrakcji i wyjątkowych miejsc. Co robić w Edynburgu, aby ciekawie spędzić czas? Sprawdź nasze 5 pomysłów na zwiedzanie stolicy Szkocji!

Edynburg to miasto, w którym nie można się nudzić. Jest tu mnóstwo atrakcji i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Bez względu na pogodę, bo w zwiedzaniu stolicy Szkocji nie mogą przeszkodzić nawet deszcze lub ciężkie chmury. Jeżeli jednak cierpisz na brak pomysłów na to, co robić w Edynburgu, sprawdź nasze poniższe podpowiedzi i daj się zainspirować!

Zobacz również: kompleksowy przewodnik po Edynburgu

5 pomysłów na zwiedzanie stolicy Szkocji, jeśli nie wiesz co robić w Edynburgu!

Bez względu na czas, jaki spędzisz w Edynburgu, nasze pomysły pozwolą tobie odkryć piękno tego miasta.

  1. Poznaj kulinarną stronę Edynburga. To nasz ulubiony pomysł na zwiedzanie, bo można go zrealizować o każdej porze! Zacznij dzień sycącym szkockim śniadaniem, zjedz pyszną bułę z mięsem w południe lub tradycyjne lokalne przysmaki na kolację. Wybór jest ogromny, a długi spacer pomiędzy posiłkami ułatwi utrzymanie właściwej sylwetki. Oczywiście przygotowaliśmy listę miejsc gdzie warto zjeść w Edynburgu, więc nie musisz szukać i testować samodzielnie, czy będzie smacznie.
  2. Porównaj widoki z trzech wzgórz w centrum. W Edynburgu wyjątkowo urokliwe są wąskie uliczki pomiędzy starymi kamiennymi domami. Jednak rzut oka na miasto z wysokości pozwala dostrzec je w zupełnie innym świetle. Dlatego podczas pobytu w stolicy Szkocji warto wdrapać się na jedno z trzech wzniesień w centrum (albo na wszystkie trzy!). Czekają na ciebie widoki z zamku w Edynburgu, wzgórza Calton Hill i z najwyższego wzniesienia w mieście – Arthur’s Seat. Sprawdź, czy pokonasz je wszystkie jednego dnia!
  3. Odkryj skarby miejskich muzeów. Wiem jak to brzmi! Muzea zawsze uznawane są za tą najnudniejszą część zwiedzania. Jeśli jednak masz trochę czasu, sprawdź co oferują miejskie placówki. Kto wie, być może pozytywnie cię zaskoczą i pozwolą ciekawie spędzić czas? W dodatku pod dachem, z dala od deszczu i wiatru. Polecamy np. wizytę w Scottish National Gallery oraz w National Museum of Scotland.
  4. Spędź wieczór w tradycyjnym pubie. Nie ma chyba przyjemniejszej aktywności wieczornej od degustacji dobrego piwa z przyjaciółmi w starym szkockim pubie. Jednym z takich kultowych miejsc w Edynburgu jest z pewnością Guildford Arms (1 W Register St, Edinburgh EH2 2AA), który znajduje się na Nowym Mieście w Edynburgu. Przygotuj się na tłumy, bo piwo po pracy w miłym towarzystwie to standardowy sposób spędzenia popołudnia dla wielu mieszkańców regionu!
  5. Poznaj tajemnice miasta spacerując z przewodnikiem. Wszystkie warte zobaczenia miejsca i mnóstwo ciekawych historii o Szkocji poznasz spacerując z nami! Nasze autorskie trasy zwiedzania pozwolą ci odkryć urok Edynburga, dowiedzieć się, jak żyją Szkoci, a także przenieść się w czasie do minionych wieków. Odpłatne zwiedzanie Edynburga z polskim przewodnikiem organizujemy dla rodzin, grup przyjaciół oraz firm i grup zorganizowanych. Skontaktuj się z nami, jeżeli interesuje cię taka forma zwiedzania.

To nasze pomysły na to, co robić w Edynburgu. Jeżeli masz własne podziel się nimi zostawiając komentarz poniżej!

Zobacz również: Co zobaczyć w Edynburgu?