Historic Scotland Explorer Pass to oferta dla tych, którzy chcą zobaczyć dużo atrakcji w Szkocji i nie wydać na nie fortuny. Zobacz, czy jest to oferta dla ciebie!

Bilety wstępu na atrakcje w Szkocji nie należą do tanich. Mamy jednak dla was poradę w jaki sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas zwiedzanie najciekawszych miejsc, zarówno w miastach, jak i na prowincji.

Historic Scotland Explorer Pass

Explorer Pass jest wydawany przez organizację Historic Environment Scotland, która zarządza najważniejszymi zabytkami w Szkocji. Wśród nich znajdują się takie miejsca jak zamek w Edynburgu, Stirling Castle czy też słynny zamek Urquhart nad jeziorem Loch Ness. Kupując Historic Scotland Explorer Pass wstęp do nich oraz do przeszło 70 innych atrakcji będziecie mieli za darmo!

Korzyści z Explorer Pass

Główną zaletą Historic Scotland Explorer Pass jest darmowy wstęp do ponad 70 atrakcji na terenie Szkocji. Drugim bonusem jest „Fast Track Entry”, czyli wejście bez kolejek do zamku w Edynburgu i Stirling. Jest to szczególnie przydatne, ponieważ latem czas oczekiwania do kasy biletowej może wynieść nawet godzinę. Kolejnymi korzyściami są: darmowy wstęp na wszystkie wydarzenia kulturalne organizowane przez Historic Environment Scotland oraz 20% zniżki na audioprzewodnik na zamku w Edynburgu.

Ile możesz zaoszczędzić na Explorer Pass?

Wstęp na zamek w Edynburgu dla osoby dorosłej aktualnie wynosi £19.50, na zamek w Stirling £16, co daje nam razem £35.50. Pięciodniowy Explorer Pass kosztuje £35, a więc każdą atrakcje po tych dwóch zwiedzacie za darmo!  W ciągu tych pięciu dni możecie zobaczyć kilka ciekawych miejsc w okolicach Edynburga i Stirling, między innymi:

5 dni i co dalej?

Oczywiście jeżeli planujesz dłuższe wakacje w Szkocji możesz wyposażyć się w 14-dniowy Historic Scotland Explorer Pass. Jest on odpowiednio droższy, ale jeżeli przez 14 dni będziesz intensywnie zwiedzał Szkocję to naprawdę warto go wykupić.

Ile kosztuje Historic Scotland Explorer Pass?

Jak już wcześniej wspomniałem można kupić 5-dniowy lub 14-dniowy pass. Ceny znajdziesz poniżej:

Karta na 5 dni Karta na 14 dni
Dorośli £35.00 £45.00
Studenci i seniorzy 60+ £28.00 £36.00
Dzieci 5-15 lat £21.00 £27.00
Rodziny* £70.00 £90.00

*dwójka dorosłych plus do 6 dzieci w wieku od 5 do 15 lat

Jak można kupić Explorer Pass?

Historic Scotland Explorer Pass kupujemy na stronie internetowej historicenvironment.scot i po dokonaniu transakcji kartą drukujemy pass w domu. Nic więcej nie musicie robić, no może poza wybraniem terminu, w jakim wasze wejściówki mają obowiązywać.

Czy warto kupić Explorer Pass?

Jeżeli zamierzasz intensywnie zwiedzać Szkocję i odwiedzić kilka atrakcji, to naprawdę warto zainteresować się tą ofertą i odkryć tajemnice Szkocji. Mapę ze wszystkimi atrakcjami znajdziecie na stronie historicenvironment.scot.