Explorer Pass – karta zniżkowa w Szkocji

//Explorer Pass – karta zniżkowa w Szkocji

Historic Scotland Explorer Pass to oferta dla tych, którzy chcą zobaczyć dużo atrakcji w Szkocji i nie wydać na nie fortuny. Zobacz, czy jest to oferta dla ciebie!

Bilety wstępu na atrakcje w Szkocji nie należą do tanich. Mamy jednak dla was poradę w jaki sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas zwiedzanie najciekawszych miejsc, zarówno w miastach, jak i na prowincji.

Historic Scotland Explorer Pass

Explorer Pass jest wydawany przez organizację Historic Environment Scotland, która zarządza najważniejszymi zabytkami w Szkocji. Wśród nich znajdują się takie miejsca jak zamek w Edynburgu, Stirling Castle czy też słynny zamek Urquhart nad jeziorem Loch Ness. Kupując Historic Scotland Explorer Pass wstęp do nich oraz do przeszło 70 innych atrakcji będziecie mieli za darmo!

Korzyści z Explorer Pass

Główną zaletą Historic Scotland Explorer Pass jest darmowy wstęp do ponad 70 atrakcji na terenie Szkocji. Drugim bonusem jest „Fast Track Entry”, czyli wejście bez kolejek do zamku w Edynburgu i Stirling. Jest to szczególnie przydatne, ponieważ latem czas oczekiwania do kasy biletowej może wynieść nawet godzinę. Kolejnymi korzyściami są: darmowy wstęp na wszystkie wydarzenia kulturalne organizowane przez Historic Environment Scotland oraz 20% zniżki na audioprzewodnik na zamku w Edynburgu.

Ile możesz zaoszczędzić na Explorer Pass?

Wstęp na zamek w Edynburgu dla osoby dorosłej aktualnie wynosi £17, na zamek w Stirling £15, co daje nam razem £32. Trzydniowy Explorer Pass kosztuje £31, a więc każdą atrakcje po tych dwóch zwiedzacie za darmo!  W ciągu tych trzech dni możecie zobaczyć kilka ciekawych miejsc w okolicach Edynburga i Stirling, między innymi:

3 dni i co dalej?

Oczywiście jeżeli planujesz dłuższe wakacje w Szkocji możesz wyposażyć się w 7-dniowy Historic Scotland Explorer Pass. Jest on odpowiednio droższy, ale jeżeli przez 7 dni będziesz intensywnie zwiedzał Szkocję to naprawdę warto go wykupić.

Ile kosztuje Historic Scotland Explorer Pass?

Jak już wcześniej wspomniałem można kupić 3-dniowy lub 7-dniowy pass. Ceny znajdziesz poniżej:

Karta na 3 dni Karta na 7 dni
Dorośli £31.00 £42.00
Studenci i seniorzy 60+ £24.80 £33.60
Dzieci 5-15 lat £18.60 £25.20
Rodziny* £62.00 £84.00

*dwójka dorosłych plus do 6 dzieci w wieku od 5 do 15 lat

Jak można kupić Explorer Pass?

Historic Scotland Explorer Pass kupujemy na stronie internetowej historicenvironment.scot i po dokonaniu transakcji kartą drukujemy pass w domu. Nic więcej nie musicie robić, no może poza wybraniem terminu, w jakim wasze wejściówki mają obowiązywać.

Czy warto kupić Explorer Pass?

Jeżeli zamierzasz intensywnie zwiedzać Szkocję i odwiedzić kilka atrakcji, to naprawdę warto zainteresować się tą ofertą i odkryć tajemnice Szkocji. Mapę ze wszystkimi atrakcjami znajdziecie na stronie historicenvironment.scot.

2018-04-04T18:37:30+00:00 By |Categories: wakacje w Szkocji|0 Comments

Darmowy ebook Edynburg, PDFDarmowy eBook: Edynburg

Ułatwi zaplanowanie zwiedzania stolicy Szkocji. W środku m.in. komunikacja miejska, dojazd z lotniska i informacje o pogodzie.

Pobierz za darmo!

Darmowy eBook: Edynburg